Przepis na miasto 2. Ogólnopolskia konferencja i warsztaty transportowo-urbanistyczne. Kraków od 17 do 19 maja 2017 roku. Organizator Koło Naukwe Systemów Komunikacyjnych.

Zeszłoroczna edycja „Przepisu na miasto” organizowana przez Koło Naukowe Systemów Komunikacyjnych zgromadziła w Krakowie studentów architektury, gospodarki przestrzennej, transportu i architektury krajobrazu z całej Polski. Udowodnili oni, że na wypracowanie świetnych koncepcji obsługi transportowej i urbanistycznej Salwatora i Starych Dębnik wystarczy zaledwie doba. W podobnej formule odbędzie się druga edycja „Przepisu…”, która jest zaplanowana na 17-19 maja br.

Pierwsza część wydarzenia to ogólnopolska konferencja, na której wyniki swoich badań i przemyśleń związanych z szeroko pojętą urbanistyką wygłoszą studenci z całej Polski. Podczas konferencji wystąpią także zaproszeni Goście, na co dzień zajmujący się tematyką miast i ich rozwoju. Konferencja ma stanowić wstęp do warsztatowej części wydarzenia. Ta rozpocznie się drugiego dnia i potrwa równo dwadzieścia cztery godziny. W tym czasie studenci opracują koncepcję zagospodarowania przestrzennego wskazanego obszaru miasta na nowo, nie zapominając o aspektach komunikacyjnych. Pokażą jak kształtować przestrzeń przyjazną dla wszystkich jej użytkowników w myśl zrównoważonej mobilności po raz kolejny zwracając uwagę, że projektowanie urbanistyczne nierozerwalnie łączy się z planowaniem systemów komunikacyjnych. Więcej informacji znajdziecie Państwo w zakładce Warsztaty – Przepis na Miasto 2. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udział w tegorocznej edycji wydarzenia, i wspólne z Kołem Naukowym Systemów Komunikacyjnych wypracować najlepszy przepis na miasto!

Zachęcamy do zaznaczenia opcji „wezmę udział” w wydarzeniu na portalu Facebook, by nie przegapić żadnych nowych informacji.

 

„Cała różnorodność życia otwiera się przed nami, gdy poruszamy się pieszo