W dniu 16 maja 2017 roku na Dniu Wydziału Inżynierii Lądowej zwanym „Dzień Lądowca” nie mogło zabraknąć stoiska naszego koła. Tradycyjne już stoisko, to nie był jednak koniec naszych aktywności i atrakcji jakie przygotowaliśmy.

Stoisko KNSK
Stoisko KNSK podczas Dnia Lądowca, fot. Jan Paszkowski

Dla odwiedzających przygotowane zostały quizy transportowe i urbanistyczne, KNSK-owa wersja „Rush Hour” oraz konkurs wiedzy o transportowych partnerach Dnia Lądowca (MPK, Traficar, Wavelo), w którym do wygrania były nagrody. Konkurs zorganizowany został przy współpracy z Kołem Naukowym Logistyki TILOG, a losowanie nagród odbyło się za pomocą relacji na żywo publikowanej na fanpage KNSK na Facebooku.

uczestnicy wyścigu na tle Traficarów, część trzyma rowery Wavelo
Uczestnicy wyścigu organizowanego z okazji Dnia Lądowca, fot Jan Paszkowski

Również razem z KNL TILOG, współorganizatorami GOPgear i Napraw Sobie Miasto oraz partnerami Traficar, Wavelo i MPK S.A. w Krakowie, zorganizowany został specjalny wyścig trzema różnymi środkami transportu pomiędzy trzema lokalizacjami Politechniki Krakowskiej. Jako miejsce startu był Wydział Mechaniczny PK przy al. Jana Pawła II oraz Wydział Architektury PK przy ul. Podchorążych. Metą był kampus PK przy ul. Warszawskiej. Tego dnia odbyła się także Uczelniana Sesja Kół Naukowych na której swoje postery prezentowali również członkowie KNSK. Podczas Dnia Lądowca oraz wyścigu nasze koło było reprezentowane przez: Piotra Bielańskiego, Małgorzatę Stec, Joannę Tobiasz, Andrzeja Bąk, Ewelinę Stypułkowską, Katarzynę Ner, Wiktora Wlazłego i Jana Paszkowskiego.

infografika
Trasa oraz wyniki wyścigu z okazji Dnia Lądowca, grafika: Krystian Banet