Pierwsze spotkanie w roku akademickim 2018/19

Na pierwszym planie członkowi honorowi KNSK: Tomasz Kulpa – pierwszy oficjalny opiekun, Piotrek Bielański – założyciel, Krystian Banet – wieloletni prezes, obecny opiekun. W tle pozostali uczestnicy spotkania.

Dnia 16 października 2018 r. odbyło się pierwsze spotkanie Koła Naukowego Systemów Komunikacyjnych Politechniki Krakowskiej im. T. Kościuszki w roku akademickim 2018/19. Spotkanie prowadził Jakub Salach, Prezes KNSK.

W czasie spotkania przedstawiono raport podsumowujący zeszłoroczne prace koła. Autorem raportu jest mgr. inż. Tomasz Powęzka, Sekretarz KNSK poprzedniej kadencji 2017–2018.

Na spotkaniu ogłoszono również wyniku wakacyjnego konkursu fotograficznego „#knsk_na_wakacjach 2018”. Nagrodę przyznano w dwóch kategoriach: internautów oraz jury. W głosowaniu facebookowiczów najwięcej reakcji otrzymało zdjęcie Justyny Hammer przedstawiające jej lot wodolotem, który dziwnym trafem wpisuje się w nasze kołowe barwy. Natomiast głosem naszych kołowych ekspertów najlepszym zdjęciem okazała się fotografia przestawiająca znak drogowy „cyklisto sesedni z kola” wykonana przez Joannę Tobiasz. W skład jury wchodzili: mgr inż. Krystian Banet, mgr. inż. Tomasz Powęzka, inż. arch. Aleksandra Sitko i Gabriela Frań.

Członkowie koła oraz licznie przybyli nowi sympatycy dowiedzieli się również o planach prac na nadchodzący rok. W tym okresie KNSK ma zamiar skupić się na przygotowaniu projektów, które mogły by być zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa. Prace nad tymi projektami rozpoczniemy już na spotkaniu 6 listopada 2018 r.

Widok na salę w któj odbywało się spotkanie. Na pierwszym planie siedzący uczestnicy, w tle za katedrą prezes KNSK przentuje prezentację.
Prezentacja planów koła

Budżet Obywatelski to nie jedyny priorytet w działaniach KNSK. Planowana jest również organizacja wydarzeń, takich jak: IV Warsztaty Transportowo-Urbanistyczne „Ripari urbo – napraw miasto! 4”, a także V Krakowska Ogólnopolska Konferencja Naukowa Transportu „KOKONAT 2019”, V urodzin KNSK, spotkań z cyklu KNSK Open oraz KNSK Pecha Kucha Night. W najbliższym roku nie zabraknie również wyjazdów. W planie są wyjazdy związane z naszym udziałem w konferencjach, ale też wyjazdy edukacyjne.

Zaprezentowana została również strategia promocyjna koła na najbliższy rok. Oficjalnie zaprezentowano nowe kanały social media KNSK: Linkedin i własny kanał Youtube. W czasie spotkania miała miejsce premiera tegorocznego spotu KNSK. Odbyła się ona równocześnie na sali oraz w internecie.

Treść ukryta, zaakceptuj Politykę prywatności i cookies!
Treść ukryta pod tym banerem może zawierać kody śledzące i gromadzące Twoje dane, w tym ciasteczka, pochodzące od stron trzecich, np. Youtube, Facebook. Aby zobaczyć treść zaakceptuj gromadzenie ciasteczek, w tym od stron trzecich, klikając w ten baner. Ciasteczka i Twoje dane przetwarzane są zgodnie z naszą Polityką prywatności i cookies (link w stopce) oraz odpowiednimi zasadami stron trzecich.
Spot KNSK na rok 2018/19

W czasie tego spotkania oficjalnie zaprezentowana została strona internetowa, którą właśnie oglądasz. Powstała ona z myślą o lepszej czytelności oraz zgodności z Księgą Identyfikacji Wizualnej KNSK. Znajdziesz tu podsumowanie działań podejmowanych przez koło, a także kalendarz z nadchodzącymi wydarzeniami.

Koło naukowe nie może się obyć również bez integracji członków. Pierwsza z nich odbyła się już tuż po spotkaniu, gdzie w pubie BarON integrowaliśmy się grając w planszówki.

Wieża z kolcków Jenga na tle kołowej koszulki.
Wspólna integracja przy planszówkach

Wszystkie osoby, które z różnych przyczyn nie przybyły na pierwsze spotkanie, zapraszamy na nasze kolejne spotkania. KNSK zawsze czeka z otwartymi drzwiami.