KNSK pomaga przy IV Kongresie Rewitalizacji Miast

Banner „IV Kongresu Rewitalizacji Miast”

KNSK od pewnego czasu zajmuje się nie tylko transportem, ale także jego powiązaniami z urbanistyką i planowaniem przestrzennym. Dużą część członków naszego koła stanowią studenci gospodarki przestrzennej. Z racji tego ochoczo włączamy się w działania i wydarzenia związane tematycznie z urbanistyką. Miło nam poinformować, że nawiązaliśmy współpracę z krakowskim Instytutem Rozwoju Miast. Nasze koło jest jednym z czterech kół naukowych w Polsce, które pomaga przy organizacji konferencji dla doktorantów i studentów w ramach IV Kongresu Rewitalizacji Miast, który odbędzie się w Wałbrzychu w dniach 19–21 września 2016 r. Organizatorem Kongresu jest IRM, a współorganizatorami: Związek Miast Polskich oraz Miasto Wałbrzych.

Celem konferencji studencko-doktoranckiej jest stworzenie możliwości dyskusji na temat prowadzonych przez nich badań z zakresu rewitalizacji oraz odnowy miast i wsi. Konferencja pozwoli studentom i doktorantom wymienić się doświadczeniami i wiedzą zdobytą w trakcie prowadzonych badań, przedyskutować warsztat badawczy oraz stosowane metody, porównać problemy na jakie natrafili w trakcie prowadzonych prac. Będzie ona także doskonałą okazją do poszerzenia grona znajomych zainteresowanych podobną problematyką, która zaowocować może przyszłą współpracą naukową uczestników konferencji. Kameralny charakter imprezy stworzy doskonałe warunki do dyskusji oraz wymiany wiedzy i doświadczeń.

Zachęcamy do zapoznania się z zawartością strony internetowej Kongresu.

Ponadto poniżej znajdą Państwo linki do wydarzeń na fb: